Buna ziua Toivarasi

Buna ziua Toivarasi

Mesajde alexandru 1978 » Februarie 19th, 2012, 1:12 pm

Putem face multe daca aparitia PCR este vazuta cu ochi buni.Dar asta trebuie sa o facem noi cei inscrisi in acest partid.Totul incepe prin a alege un presedinte care sa stie ce vrea cu adevarat,pentru filiala bucuresti si de aici lasat sa aleaga oameni cu care sa ridice din nou partidul.Astept sa vb eu cred ca putem sa facem cv pentru poporul roman fara sa se repete micile greseli ale trecutului partid.
alexandru 1978

Re: Buna ziua Toivarasi

Mesajde Nicusor » Februarie 20th, 2012, 10:24 pm

Pentru Alexandru 1978. Ca simpantizant al PCR cred ca deja ai facut primele, dupa cum spui,,mici greseli ale trecutului partid".Daca vrei sa ridici partidul in ochi cuiva cu fraza asta nu vei reusi nici o data.Daca a gresit cineva aceia au fost oameni, si nu PCR{cum am mai spus, nu I-l injuram pe Dumnezeu pentru greselile preotilor).Alta gresala o faci cind spui sa alegem un presedinte si nu un secretar general si sa i-l lasam sa i-si aleaga oameni.Daca i-si alege el oameni atunci se va forma o gasca si i-si vor rezolva problemele lor ,iar noi...a da,dupa cum spui,tu astepti sa vezi,si asta crezi ca trebuie sa facem toti? Sa asteptam?Asta am facut in ultimi 20 de ani,am asteptat si am sperat si se vede unde am ajuns.Pentru un membru PCR nu trebuie sa existe cuvintul,,astept".Nu avem timp pentru asa ceva.Si pentru ca am adus vorba de asteptare se vede ca nu esti singurul care asteapta,cel mai rau este ca asteapta si cei din comitetul de organizare.Nu dau nici un semn de viata.Am solicitat un manifest pe care sa i-l copiem si sa i-l dam oamenilor care nu au acces la internet,si nimic,tacere totala.Poate vor citi si ei aceste rinduri.Asi vrea ca aceste rinduri sa nu te faca sa nu mai intervi si alta data.Sa vi cu idei sau cu critici pentru a indrepta ce este gresit.
Nicusor

Înapoi la Ce poti face pentru noi ?